Plumba e grushte, kush janë gazetarët që u rrahën, plagosen dhe kërcënuan me jetë (FOTO)

Sulmi me kallashnikov ndaj banesësh së gazetares së njohur shqiptare Klodiana Lala ka tronditur thellë opinionin publik.

Baby Boo

Banesa e gazetares është sulmuar me 10 plumba në orën 03:00 e mëngjesit të sotëm, ndërkohë fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar.

Në kohën e sulmit, Klodiana bashkë me bashkëshortin nuk gjendeshin në banesë, por të pranishëm ishin fëmijët, prindërit e saj dhe vëllai.

Rastet e dhunës ndaj gazetarëve nuk janë të padëgjuara në Shqipëri, rraporton albeu.com.

Përveç se ndaj tyre ushtrohet çdo ditë dhunë verbale duke i quajtur ato të paaftë apo të njëanshëm, raporton Albeu.

Por kush janë gazetarët të cilët janë dhunuar për shkak të detyrës.

Shfletoni galerinë për të mësuar kush janë dhe rrethanat në të cilat është ushtruar dhuna.