Plas sherri në Samit, Kovaçevski i inatosur kap për krahu dhe i drejton gishtin kryeministrit bullgar (VIDEO)

Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor i cili po mbahet në Bruksel është shoqëruar edhe nga tensione mes liderëve të vendeve. Para Samitit kryeministri bullgar në largim, Kirill Petkov ka takuar të pranishmit në sallë.

Baby Boo

Ai gjithashtu ka përshëndetur edhe kryeministrin Dimitar Kovaçevski, i cili duket se i flet me ton të ashpër duke iu drejtuar me gisht. Ky gjest i kryeministrit po bën xhiron në media, i cili duket qartë që po i kërkon “shpjegim” për veton e vendosur ndaj vendit të tij.
https://news33.tv/wp-content/uploads/2022/06/290133339_400667965413265_8014962560587374260_n.mp4?_=1