fbpx

Planifikonin sulm ndaj Presidentit Makron, arrestohen 6 persona

Policia franceze sot ka arrestuar gjashtë vetë për planifikimin e një sulmi ndaj presidentit francez Emmanuel Macron, raporton Reuters, duke cituar një burim të afërt me hetimin.

BFM TV njoftoi më herët se gjashtë ultra-djathtistë francezë u arrestuan si pjesë e një hetimi mbi kërcënimet ndaj Macron, transmeton KosovaPress.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.