Përsëri tërmet në Shqipëri

Asnjë ditë nuk kalon pa tërmete në Shqipëri. Ndonëse të dobëta si mangitudë, lëkundjet vijojnë.
IGJEUM raporton se lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë orëve të mesnatës.Raportohet se tërmeti është regjistruar rreth orës 00:07 të së premtes, dhe kishte si epiqendër Fushë-Krujën. Tërmeti është ndjerë pak, kryesisht nga banorët e zonës, pasi magnitudë e tij nuk i kalonte 1.3 ballë./Pacensure

Baby Boo