Përpl*aset autobusi nga Kosova në Austri, raportohet për 20 të lë*nduar

20 persona raportohet se janë lë*nduar pasi një autobus që po udhëtonte nga Kosova është aks*identuar në Salburg të Austrisë.

Baby Boo

Tre nga ta raportohet se janë lë*nduar rëndë, raportojnë mediat austriake, transmeton Reporteri.net.

“Aktualisht dimë për tre të pl*agosur rëndë dhe 16 të plag*osur lehtë”, tha për APA nga po*licia.

Aktualisht nuk ka raporte për vi*ktima.

Sipas mediave austriake autobusi me rreth 50 pasagjerë mësohet se është për*plasur me një hekurudhë mbrojtëse prej betoni.