Përplasen trenat në Indi, të paktën 50 viktima dhe 400 të plagosur


Një aksident mes dy trenave ka shkatuar të paktën 50 viktima në Indi. Mësohet se qindra të tjerë kanë mbetur të bllokuar në vagonët e trenave të dëmtuara.

Autoritetet vendase bënë me dije se të paktën 400 njerëz të tjerë janë plagosur si pasojë e aksidentit.

Ndërkohë ekipet e kërkim-shpëtimit po punojnë për të shpëtuar pasagjerët e mbetur në vagonë.

Mësohet se një nga trenët po transportonte pasagjerë dhe tjetri mallra.

Baby Boo