Përleshje me armë në Butel të Shkupit


Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon se sot pasdite është raportuar se në komunën e Butelit në Shkup ka pasur përleshje me armë zjarri.

Sipas MPB-së nuk ka të vrarë ose të plagosur. Personi që ka raportuar rastin në polici ka konfirmuar se ka njohur disa prej sulmuesve që qëlluan kanë gjuajtur me armë nga makinat e tyre.

“Në ora 17:47 O.I. raportoi se në rrugën “Hristijan Todorovski Karposh” pjesën e re pas nënkalimit në anën e djathtë, disa persona në dy makina, njëra e tipit Vw Phaeton ngjyrë gri dhe tjetra Audi A4 ngjyrë e zezë kanë gjuajtur me armë automatike në drejtim të O.I.”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Baby Boo