Përfundoi takimi i liderëve, ja çfarë u vendos për zgjedhjet

Pa marëveshje për datë të re të zgjedhjeve, përfundoi takimi i liderëve në vilën presidenciale në Vodno.

Baby Boo

Në takim morën pjesë:lideri i LSDM-së Zoran Zaev, i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, i BDI-së Ali Ahmeti , ASH-së Ziadin Sela, ALternativës Afrim Gashi , i Lëvizjes Besa Bilall Kasami si dhe përfaqësues të PDSH-së.

Temë kryesore ishte termini i mbajtjes së zgjedhjeve të parakohëshme , të cilt u caktuan për më 12 Prill, por u shtynë për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme me virusin korona.
Liderët gjithashtu biseduan edhe për shtyerjen eventuale të gjendjes së jashtëzakonshme, për gjendejn me virusin korona në vend.
Liderët u morrë vesh që të takohen sërisht javën e ardhshme.