Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion me LSDM-në është shenjë dobësie


Kandidati për president Stevo Pendarovski nga Buteli tha sonte se është legjitime dhe zgjedhje demokratike që secili të bëjë koalicion me kë të dojë. Por, oferta e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, për koalicion me partinë e tij, tashmë në ditën e parë të fushatës për zgjedhjet parlamentare, tregon se ai është në kërkim të ndihmës.

“Ne nuk kërkojmë ndihmë nga një mik në mes të një fushate. Më duket se kjo është një shenjë e qartë dobësie, sepse zoti Mickoski e di se çfarë e pret me 24 prill dhe 8 maj. Përndryshe, pse të kërkoj ndihmë nga jashtë?”, tha Pendarovski.