Pele: CR7 më i miri sot, unë në gjithë historinë!

Pele është një legjendë. Braziliani nuk po kalon një moment të mirë shëndetësor dhe momentalisht po qëndron në shtëpi, edhe për t’i shmangur prekjes nga Coronavirusi. Ish-futbollisti zor se do të përballonte diçka të tillë, ndaj edhe ky është vendimi më i mirë për të.

Baby Boo

Ndërkohë, së fundmi Abola ka publikuar një intervistë që Pele e ka dhënë në një kanal në “Youtube” dhe si zakonisht nuk kanë munguar pyetjet për më të mirët në botën e futbollit, sot dhe në të gjitha kohërat.

“Mendoj se lojtari më i mirë sot është Cristiano Ronaldo, ai është më i qëndrueshëm. Sigurisht nuk mund të harrosh edhe Messin”. Më i mirë në histori? Pele as nuk e diskuton se ai është më i miri dhe jep edhe argumentin e tij për këtë.

“Është një pyetje e vështirë për t’u përgjigjur. Askush nuk mund ta harrojë Zico, Ronaldinho, Ronaldo, apo lojtarë të tjerë në Europë, si Beckenbauer dhe Cruyff. Tani, nuk është faji im: Unë mendoj se Pele ishte më i mirë se ata. Pse? Sepse të gjithë i krahasojnë me mua”, shprehet legjenda braziliane.