PDK e PSD ‘kokë më kokë’ në Kuvend

Kryetari i Partisë Demokratike dhe zyrtarë të lartë të Partisë Socialdemokrate u panë tek diskutonin në sallën e Kuvendit të Kosovës ku po mbahen punimet e seancës plenare.

Pas këtij komunikimi, Kryeparlamentari, Kadri veseli doli nga seanca dhe pas tij dolën edhe deputetja Aida Dërguti, Dardan Molliqaj e Dukagjin Gorani.

Sipas një hulumtimi të opinionit publik të realizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), votuesit e LDK-së preferojnë një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje por jo me PSD-në kurse votuesit e PDK-së dëshirojnë një koalicion me PSD-në por janë kundër një koalicioni të mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje./PC

Baby Boo