Pas zja*rreve Turqia go*ditet nga një tërmet 5.5 ballë


Një tërmet me magnitudë 5,5 shkallë go*diti brigjet jugperëndimore të Turqisë në orët e hershme të kësaj të diele.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti go*diti qytetin Datça të provincës Mugla në orën 7:31 të mëngjesit sipas kohës lokale, shkruan Anadolu Agency.
Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 14,85 kilometrash nën sipërfaqe, thuhet më tej.

Baby Boo