Pas një aksidenit gjatë skijimit, ndërron jetë ylli i serive të Marvelit

FILE PHOTO: Actor Gaspard Ulliel arrives for the screening of the movie Eva at the 68th Berlin International Film Festival Berlinale in Berlin,Germany, February 17, 2018. REUTERS/Axel Schmidt

Aktori francez Gaspard Ulliel ka vdekur në moshën 37 vjeç në një aksident gjatë skijimit.
Ylli i cili është në rolin e një personazhi në seritë e ardhshme të Marvelit, “Moon Knight”, u hospitalizua dhe u transportua me helikopter por nuk u mbijetoi lëndimeve.

Raportohet se Ulliel u përplas me një skiator tjetër dhe ka pësuar traumë në kokë. Skiatori tjetër nuk u hospitalizua. Sipas DailyMail ai nuk kishte helmetë kur u përplas.