Pas disa ditësh në trajtim intensiv, nëna mposht Covidin dhe sheh për herë të parë foshnjën e saj


Nuk kanë qenë të pakta rastet e gjendjes së rënduar pas infektimit me Covid, tek moshat e reja, si edhe tek gratë shtatzënë. Situata bëhet edhe më e komplikuar kur bëhet fjalë për të shpëtuar dy jetë.
Fabiola quhet nëna e cila pas disa ditësh qëndrimi në trajtim intensiv, sot takoi për herë të herë të parë foshnjën e saj Najla. Ato ishin të sëmura rëndë për shkak të koronavirusit.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka postuar videon, me momentin kur Fabiola sheh për herë të parë foshnjën e saj pas lindjes dhe tregon ndërhyrjet delikate të kryera nga mjekët e maternitetit Mbretëresha Geraldinë dhe QSUT, për të cilët thotë se ndihet krenare: ‘Për punën e palodhur dhe profesionalizmin e mjekëve dhe infermierëve tanë’.