Parashikimi i motit për ditën e sotme


Gjatë mëngjesit nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe më ngrohtë.

Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 17 deri në 21 gradë.

Në Shkup, në mëngjes me vranësira dhe paraqitje të mjegullës. Gjatë ditës vranësirat do të ulen. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë