Paralajmërohet ndryshim i madh i motit


Kënaquni edhe pak me diell, paralajmërohet prishje e motit

Sot dhe nesër do të mbizotërojë mot me diell e i ngrohtë. Të martën kah fundi i ditës në pjesën veriore do të kemi destabilimzim të motit me reshje shiu dhe bubullima.
Të mërkurën do të kemi rritje të vranësirave dhe reshje lokale shiu të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme, ndërsa temperaturat ditore do të ulen.
Prej të mërkurën deri të premten do të fryejë ere e përforccuar në drejtim veriur.
18.05.2022
Temperaturat minimale 9 -16, maksimale 19 deri 27 gradë.
19.05.2022
Minimum 3 deri 11 ndërsa maksimum 18 deri 25 gradë.
20.05.2022
Minimum 3 deri 11 ndërsa maksimum 20 deri 28 gradë.

Baby Boo