Para intervistimit në Hagë, Thaçi takohet me Metën në Durrës


Vetëm katër ditë para se të paraqitet në Hagë për intervistim, Presidenti Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim me homologun e tij shqiptare Ilir Meta.

Thaçi dhe Meta janë takuar në Gjirin e Lalzit në Durrës, ku edhe ka shtëpinë Presidenti Meta. Në shoqërinë e tyre ka qenë edhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli.

“ Kënaqësi e veçantë të kisha sot një mik të veçantë si Presidenti Thaçi. Pa diskutim edhe bacën Behgjet. Kaluam disa orë shumë të bukura dhe frymëzuese” shkruan Meta në facebook.

Veteranët e Luftës së Kosovës e quajnë të pamatur dhe orkestrim të Serbisë akta*kuzën për kr*ime luf*te ngritur muajin e kaluar ndaj kreut të shtetit, Hashim Thaçi dhe të tjerë bashkëpunëtorëve për luf*tën për çlirim.

Para intervistimit në Hagë ditën e hënë, kreu i shtetit të Kosovës Thaçi ka paralajmëruar se nëse pretendimet ndaj tij merren parasysh, ai do të japë dorëheqjen për t’u përballur me kr*imet të cilat ai mohon t’i ketë kryer.

Lufta e Kosovës fundshekullin e kaluar u kushtoi jetën rreth 15 mijë personave, mes tyre edhe gati 2,400 efektivë të UÇK-së.

Baby Boo