Ballina Pa Censurë Pamjet nga droni, si dukej protesta e VMRO-DPMNE-së të shtunën mbrëma (VIDE)

Pamjet nga droni, si dukej protesta e VMRO-DPMNE-së të shtunën mbrëma (VIDE)

urir ka publikuar një video e bërë nga droni të shtunën mbrëma gjatë protestës së opozitës maqedonase, VMRO DPMNE para Qeverisë së Maqedonisë.

Baby Boo

Në të fjalime kishin anëtarët e partisë ndërsa i pranishëm është dhe lideri Hristijan Mickoski me udhëheqësinë e partisë. Mickoski në fjalimin e tij tha se protestohet kundër pushtetit i cili në këtë një vit qeverisje ka dështuar në përmbushjen e premtimeve parazgjedhore, njofton Portalb.mk.Në fjalimin e tij përplot nacionalizëm tha se Maqedonia i përket maqedonasve dhe se nuk i frikohet LSDM-së “tradhtare”.

“Nuk pranojmë të ndryshojmë kushtetutën për të ndryshuar emrin. Ne nuk frikohemi nga tradhtarët. Nuk pranojmë të luhet me dinjitetin tonë. Ne si VMRO do të mbrojmë atdheun” tha Mickoski.

Restorant Lumare