Pamje rrënqethëse nga djegia e një apartamenti në Novi Pazar: dy njerëz në ballkon treten nga flakët

Një zjarr i rënë në një apartament në Novi Pazar të Serbisë ka ofruar pamjë rrënqethëse ku dy shpirtëra njerëzorë që treteshin mës flakëve në ballkon, në përpjekje për të shpëtuar. Siç u morr vesh me vonë, ata ndërruan jetë.


Dëshmitarët e tragjedisë, thanë se shërbimi zjarrëfikës nuk arriti të reagonte siç duhej, ndoshta për shkak dhe te pajisjeve të pamjaftueshme.

Në pamjet e shfaqura, një fqinj bërtet, shan e ulëret, duke parë i çmeritur atë që ndodh pak metra më tutje.

Baby Boo