Një telefonatë e dyshimtë: Çfarë po heton Prokuroria për ekzekutimin e Santiagos

Konflikti për lojërat e fatit është pista kryesore që grupi i hetuesve po ndjek për zbardhjen e ekzekutimit mafioz të 26-vjeçarit, Santiagio Malko, në Tiranë. Ndërkohë mësohet se 26-vjeçari”>26-vjeçari nuk i është referuar ndonjëherë organit të akuzës si i dyshuar për ngjarje të tjera kriminale.

Baby Shop Charli

Pavarësisht se me vendim qeverie biznesi i lojërave të fatit është mbyllur, duket se ai vijon në shkelje të ligjit dhe po prodhon edhe viktima.

Kjo dyshohet të jetë edhe pista kryesore që po hetohet për vrasjen e 26- vjeçarit, Santiago Malko, i ekzekutuar në mënyrë mafioze mbrëmjen e së martës.

Referuar materialit të policisë për ngjarjen nuk ka ende ndonjë person të dyshuar, por pista kryesore e përqendruar krahas të tjerave eshtë edhe ky biznes me të cilin rezulton i përfshire viktima.

Burimet nga prokuroria bënë të ditur për RTV Ora se emri i tij nuk rezulton të jetë i skeduar apo ti jetë referuar ndonjëherë organit të akuzës për vëzhgim apo ndjekje si dyshuar për ngjarje kriminale.

Madje shtohet se roli i tij në ngjarjen e ish-Bllokut nuk ishte aktiv, pra ai ka rezultuar vetëm i pranishëm në të, gjë për të cilën 26-vjeçari”>26-vjeçari ka dhënë sqarime dhe më pas është lënë i lirë.

Në sitë të policisë po shihen lidhjet e tij shoqërore. E vështirë për hetuesit është edhe gjetja e ekzekutorëve të 26-vjeçarit pasi nga kqyrja e mjetit të përdorur për vrasjen rezulton se kemi të bëjmë me profesionistë, pasi në të nuk ështe gjetur asnjë gjurmë që do i dërgojë drejt identifikimit.

Kqyrja e kamerave të sigurisë ka fiksuar dinamikën e ngjrjes po identifikimi është i vështirë pasi ata kanë qenë të maskuar dhe kanë qëlluar nga mjeti pa dalë fare nga makina për tu fiksuar përmasat trupore.

Ndërkohë 26-vjeçari”>26-vjeçari, Santiago Malko, nuk ka patur me vete armë, por vetem celularin i cili është dërguar për tu kqyrur.

Edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar marrja në pyetje e personave që kanë patur njohje me viktimë

Restorant Lumare
Sigma Doors