Nis sfida në Rostov, Belgjika sfidon Japoninë për të arritur çerekfinalet


Po luhet në “Rostov Arena” sfida e 1/16 të Botërorit mes Belgjikës dhe Japonisë.

Belgjikë 0-0 Japoni.

Skuadra europiane duket më e favorizuar për të kaluar më tej, por në “Rusi 2018” befasitë nuk kanë munguar dhe Japonia është e aftë për të bërë diçka të tillë.

Gjithsesi belgët do të kërkojnë t’i japin drejtim këtij takimi sa më shpejt të jetë e mundur.

Formacionet zyrtare

Capture

 

Baby Boo