Nikollovski: Nuk shoh arsye për ndryshime në Qeveri, duhet pyetur kryeministri

Zëvendës kryeministri për luftë kundër korrupsionit, Ljupço Nikollovski në konferencën e sotme për shtyp ka mohuar ndryshimet e mundshme në Qeveri, transmeton Alsat. Nikollovski tha se Qeveria po realizon me sukses programin , por që sipas tij për këtë çështje sërish duhet pyetur kryeministri Zoran Zaev.

Baby Boo

“Kjo qeveri politike në disa raste në Kuvend ka konfirmuar shumicën. Qeveria konfirmon se është në rrugën e duhur, ka mbështetje të plotë në Kuvend. Unë nuk shoh asnjë arsye për asnjë ndryshime, por megjithatë mandatar është kryetari i Qeverisë, dhe për këtë duhet ta pyesni kryeministrin”, tha mes tjerash Nikollovski.

Ndërkaq ministri i Bujqësisë nga radhët e Lëvizjes Besa, Arijanit Hoxha mohoi se kësaj partie do t’i merret dikasteri që ai drejton.
“Nuk besoj se ia vlen të komentohen shpekulime të llojit të tillë. Besa i ka katër deputetë në Kuvendin Republikan. Është forcë vendimarrëse në këtë qeverisje dhe besoj edhe në aspektin e projekcioneve programore edhe në realizimin e buxhetit si ministri kemi relizuar më tepër se sa projekcionet”, tha mes tjerash Hoxha.