Ngjarje e rëndë në Gazi Babë të Shkupit, humb jetën zjarrfikësi duke e shpëtuar një familje

Mbrëmë rreth orës 19 ka shpërthyer një zjarr në një objekt në lagjen Gazi Babë të Shkupit.

Ekipet e njësive të zjarrfikësve në Shkup, kanë dalë në vendngjarje dhe gjatë tentimit për shuarjen e zjarrit, siç mëson KOHA, zjarrfikësi me inicialet G.J i lindur ne vitin 1971 ka humbur jetë nga tymi.

Dëshmitaret i thanë Kohës se e kane mbajtur në jetë me ndihmë për frymëmarrje rreth 20 minuta ndërsa ndihma e shpejte është vonuar 40 minuta./PC

Baby Boo