Netanyahu pas masakrës në Gaza vallëzon si pulë (Video)


Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu bëri një tjetër skandal, gjatë një takimi ku ai pranoi këngëtaren qe fitoi festivalin e këngës “Eurovision”, Netenyahu kërcej si një pulë duke imituar këngëtaren izraelite Netta Barzilai, transmeton Gazeta e Re.

Për dikë është qesharake, për dikë interesante, por veprimi i Netanyahut zgjoi reagime te mëdha ne vend, me mijëra komentues reaguan përmes rrjeteve-sociale të cilët dënuan atë për masakrën që po e bën në Rripin e pushtuar të Gazës.

Ushtria e izraelit vrau 62 palestinezë civil dhe plagosi më shumë se 3 mijë të tjerë gjatë protestave të organizuara në Gaza kundër hapjes së ambasadës së SHBA në Jerusalem/Kuds, por kjo nuk ndikoi fare në Netanjahun. Edhe pse Palestina është përfshirë në një atmosfere zie kjo nuk ka një peshe për qeverinë izraelite.

Videon mund ta shikoni këtu

Baby Boo