Nënë e bijë nga Gjakova mes vik*timave të ak*sidentit tragjik në Kroaci

Nëna dhe vajza e saj nga Gjakova janë mes vi*ktimave të aks*identit tr*agjik mëngjesin e sotëm në Kroaci.
Valentina Binakaj dhe vajza Erlinda Binakaj nga Gjakova janë mes 10 vi*ktimave që humbën jetën tr*agjikisht nga përmbysja e autobusit me 61 emigrantët të cilët ishin nisur nga Gjermania drejt Kosovës.

Baby Boo

44 pasagjerë të tjerë mbetën të lënduar, 15 prej tyre në gjendje më të rëndë. Shkaku dyshohet të jetë përgjumja e shoferit të autobusit.
Lajmi për vde*jken e nënë e bijë, e ka konfirmuar xhaxhai i Valentinës në një posim në Facebook.

“Sapo morëm lajmin Se dy pjestare të familjes sonë Binakaj humben jetën në aks*identin tra*gjikë që ndodhi sot ne Kroaci, gruaja e vëllaut tim Sylës, Valentina Binakaj si dhe vajza Erlinda Binakaj.Unë shpreh ngushëllime dhe garjetin e Zotit për të gjithë familjarët që humben më dashurit e tyre në këtë tra*gjedi.Me pikëllim të thellë Rasim Binakaj”, ka shkruar ai.