Në vitin 2016 Laureta Maqedonci përflitej si shkaktare e ndarjes mes Norës e Robertit


Modelja Laureta Maqedonci ishte përfolur shumë në portalet e ndryshme të vendit.
U tha se ajo ishte shka*ktarja e kri*zës së supozuar mes Nora Istrefit dhe Robert Berishës.

Ajo ka qëndruar e heshtur, derisa përmes një reagimi kishte për*gen*jeshtruar raportimet që qarkullonin.

Ndryshe, bukuroshja ka qenë për një kohë në lidhje me të dashurin e dikurshëm të Dafina Zeqirit, Krenarin.