Në kërkim për tentativë për vrasje, arrestohet 42-vjeçari në Kurbin (Policia jep detajet)


Policia e Kurbinit ka vënë nën pranga një 42-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje.

Shtetasi i vënë nën pranga, B. N., në prill të këtij viti, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti tip “BMW”, me drejtues shtetasin K. (N.). Sh.

Kurbin

Finalizohet operacioni policor i koduar “Mamurrasi”.
Operacioni për kapjen e personave në kërkim me rrezikshmëri të lartë shoqërore.
Operacioni nga Komisariati i Policisë Kurbin, në bashkëpunim me FNSH Shkodër.

Kapet dhe vihet në pranga një i kërkuar për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, falë bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët dhe pas informacioneve të marra për vendndodhjen e një personi në kërkim, në bashkëpunim me FNSH Shkodër, kanë organizuar dhe zhvilluar operacionin e koduar “Mamurrasi”.

Në kushte të larta sigurie dhe falë ndërhyrjes profesionale u bë kapja dhe prangosja e shtetasit B. N., 42 vjeç, banues në Kurbin.

Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin ka caktuar masën e sigurisë ”Arrest në burg”, për veprat penale ”Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Shtetasi B. N., më 29.04.2020, në Mamurras, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti tip “BMË”, me drejtues shtetasin K. (N.). Sh.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.