fbpx

Ndërron jetë reperi homoseksual, qëllohet tetë herë me armë

Reperi i njohur nga Porto Riko, Kevin Fret i cili ishte deklaruar si homoseksual është qëlluar për vdekje.

Ai ishte 24 vjeçar dhe ishte reperi i parë që kishte treguar për orientimin e tij seksual.

Fret i cili u vra në mes të qytetit të San Huan, u qëllua tetë herë me armë në kokë derisa po ngiste një motoçikletë.

Vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe menaxheri i tij, Eduardo Rodriguez.

“Nuk kam fjalë ta përshkruaj ndjenjën dhe dhimbjen që e kemi që humbëm një person me aq shumë ëndrra” , ka shkruar Rodriguez.

Me vdekjen e tij shkon në 22 numri i vrasjeve këtë vit në Porto Riko.

Reperi u përshkruar  nga miqtë e tij si një artist i lindur dhe pasionant për muzikën.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.