Ndahet nga jeta në moshë shumë të re arsimtari nga Presheva

Ka ndërruar jetë në moshën 39 vjeçare, arsimtari Burim Rashiti nga fshati Rahovicë, komuna e Preshevës. I ndjeri ishte mësimdhënës në shkollën fillore”Zenel Hajdini” në Raincë të Preshevës që është vlerësuar punëtor i dalluar. Ai u shua nga kjo jetë pas një sëmundje. Familjarët njoftuan se varrimi do të bëhet sot me namazin e akshamit. “Ngushllime familjes, farefisit, shokëve dhe gjithë dashamirëve që e njohën të ndjerin”, janë mijëra mesazhet e Luginës.(INA)