Muharrem Nitaj publikon fotografi të Daut Haradinajt në një lokal ku mbahet Marshall Tito në sfond

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka publikuar një fotografi të Daut Haradinajt, njëherit edhe gjenerali më i ri i lu8ftës së fundit në Kosovë. Por, në sfond shihet edhe një fotografi e presidentit të Federates Socialistet të Jugosllavisë, Josip Broz Tito.

Baby Boo

Nitaj ka shkruar me ironi “Me gjeneralin më të ri të lu*ftës së Kosovës dhe Marshall Tito në sfond”.
Nënkryetari i AAK’së gjithashtu ka sqaruar se kjo fotografi është shkrepur në një nga lokalet në Prishtinë, tashmë 20 vjet pas çlirimit të Kosovës.

Me Gjeneralin më të ri të luftës së Kosovës- Matshall Tita në sfond. (Kjo në një lokal në Prishtinë)

Gepostet von Muharrem Nitaj am Mittwoch, 21. Oktober 2020