Moti sot në vendin tonë


Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 26 deri 32 gradë celsius.
Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë dhe temperaturat më të larta se mesatarja për këtë periudhë.