Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot në mbarë vendin do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të shiut lokal në pjesën jug-lindore të vendit. Kah fundi i ditës vranësirat do të ulen. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior, ndërsa pasdite erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura e ditës do të jetë prej 05 deri në 10 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura maksimale do të arrij në 9 gradë Celsius.