Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr*anësira mesatare.
Paradite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë rritje të lagështisë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Baby Boo

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.
Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell.