Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot i ndryshueshëm, me vranësira dhe më i freskët, paradite në pjesët perëndimore dh jugore të vendit do të ketë kushte për reshje me intensitet të dobët. Pasdite vranësirat do të ulen. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 17 deri në 21 gradë Celsius. Në Shkup, moti paradite do të jetë më vranësira, pasdite vranësirat do të ulen. Temperatura minimale do të ulet në 12 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 21 gradë Celsius.