Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë jë pjesën perëndimore të vendit.

Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 16 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 16 gradë Celsius.
Gjatë fundjavës moti pritet të stabilizohet dhe do të ketë periudha me diell.