Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.
Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 16 deri 22 gradë celcius.
Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i freskët, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Baby Boo