Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot do të jetë me vr*anësira dhe me reshje lokale të shiut.
Do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës veriore dhe veriperëndimore.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri në 13 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 18 deri në 26 gradë celsius.