Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vr*anësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi perëndimor, me e theksuar do të jetë në pjesët perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 26 deri në 35 gradë Celsius.
Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vr*anësira. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsius.