Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti në mëngjes në vendin tonë do të jetë me vr*anësira të ndryshueshme me shira të rrë*mbyeshëm lokal dhe stuhi kryesisht në zonat malore. Pasditja do të jetë me vr*anësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Në pjesët jugperëndimore, era do të jetë me drejtim perëndimor dhe herë pas here me intensitet të shtuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 9 deri në 17, dhe dita nga 21 deri në 34 gradë.
Në Shkup me vr*anësira me periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 13, dhe temperatura ditore do të arrijë në 30 gradë.
Nga e hëna, moti do të jetë kryesisht i qëndrueshëm me vr*anësira të rritura herë pas here dhe temperatura pak më të ulëta ditore. Do të jetë veçanërisht më ftohtë nga e mërkura.