Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore të vendit. Në orët e pasdites kryesisht në viset malore do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut dhe bubullima. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 29 deri në 37 gradë. Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave.

Baby Boo