Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë kryesisht me vr*anësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset malore të dëborës. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 5, ndërsa ajo maksimale prej 5 deri në 10 gradë.
Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsius.

Baby Boo