Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vr*anësira dhe me kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar, më e theksuar do të jetë përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 6 deri në 12 gradë.

Baby Boo

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vr*anësira, herë pas here do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 8 gradë Celsius.