Moti me vranësira dhe reshje shiu


Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Në pjesët jugore do të ketë më shumë periudha dielli. Në orët e mesditës dhe të pasdites do të ketë vranësira të rritura dhe kryesisht në pjesët veriperëndimore paraqitje të shiut afatshkurtër lokal dhe bubullima të rralla. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 19 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri në 36 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm, me kushte për reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të jetë rreth 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë.