Moti me diell dhe vr*anësira mesatare, temperatura deri në 27 gradë


Moti sot do të jetë me diell dhe me vr*anësira të vogla deri në mesatare. Vr*anësirat më të theksuara do të jenë në pjesën perëndimore të vendit ku priten edhe reshje shiu. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të jetë prej 22 deri në 30 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura maksimale do të arrij deri në 27 gradë Celsiusë