Moti me diell dhe i ngrohtë, pasdite priten reshje shiu


Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, në orët e pasdites dhe në mbrëmje priten reshje shiu dhe bu*bullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 28 deri në 34 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsius.

Baby Boo