Moti deri në fundjavë, ja kur pritet të kemi dëborë!

Mëngjes i ftohtë ndërsa gjatë ditës diell dhe vranësira locale, parashikojnë sinoptikët për ditën e mërkurë. Do të fryje e lehtë në drejtim veri perendimor.

Baby Boo

Temperaturat minimale do të jenë -9 ndërsa maksimalja e ditës 9 gradë. Në Shkup mot i ngjashëm me minimum minus 4 ndëersa maksimum 6 gradë.

Edhe të enjten do të kemi diell dhe vranësira me minimum – 10 ndërsa maksimum 10 gradë Celsius.
Të premten priten rreshje dëbore dhe minimum prej minus 5 deri 0 ndërsa më e larta e ditës do të luhatet prej -2 deri 4 gradë.

Gjatë fundjavës na pret mot me diell dhe vranësira me temperature të ulëta të mëngjesit prej minus 9 deri më 2 gradë, ndërsa më e larta e ditës prej 0 deri 3 gradë.