Mot me diell me vranësira të vogla deri në mestare

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej nëntë deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 20 deri në 32 gradë Celsius.
UV indeksi do të arrijë 7.
Në ditët në vijim moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare veriperëndimore, që do të shkaktojë ulje të temperaturës për disa gradë. Vranësirat  kohë pas kohe do të rriten, ndërsa do të ketë paraqitje të izoluar të shiut të shkurtër të rrëmbyeshëm. Të shtunën nga fundi i ditës dhe të dielën do të ketë rritje të vranësirave me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
Baby Boo