Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite reshje shiu

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vr*anësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryjë erë nga drejtimi perëndimor. Në orët e pasdites dhe orët e natës do të ketë shi të rrë*mbyeshëm lokal, bu*bullima dhe erë të përforcuar.

Baby Boo

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vr*anësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryjë erë nga drejtimi perëndimor. Në orët e pasdites dhe orët e natës do të ketë shi të rrë* mbyeshëm lokal, bu* bullima dhe erë të përforcuar.

Proceset do të jenë më intensive në formë të motit të keq në vende të lokalizuara, me shi të rrë* mbyeshëm lokal, shkarkime elektrike, erë të përforcuar (mbi 80 kilometra në orë) dhe kushte për paraqitje të br*eshërit.

Në Shkup do të kemi mot me diell dhe shumë të ngrohtë me vr*anësira të vogla deri mesatare dhe erë të fortë nga jugperëndimi. Gjatë natës do të ketë shi të rrë*mbyeshëm, st*uhi dhe erëra të forta. Tem*peratura minimale do të jetë rreth 20, ndërsa maksimalja do të arrijë në 40 gradë Celsius.