Mogerini: Jemi të inkurajuar nga përparimi mes Shkupit dhe Athinës për çëshjten e emrit

epa06275986 EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini speaks to media as she arrives on the first day of the European Council Meeting in Brussels, 19 October 2017. European leaders meet in Brussels on 19 and 20 October 2017 to discuss most pressing issues, including migration, defence, foreign affairs and digitalisation and to review the latest developments in the negotiations following the United Kingdom's notification of its intention to leave the EU. EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Përfaqësuesja e lartë e punëve të jashtme të BE-së, Federika Mogerini sot në mëngjes me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov në Bruksel doli me deklaratë për përkrahje të procesit të negociatave dhe gjetje të zgjidhjes për emrin, transmeton Portalb.mk.

“Të gjithë jemi të inkurajuar nga përparimi i Shkupit dhe Athinës për çështjen e emrin, të gjithë punojmë të përkrahim dhe ofrojmë rezultat pozitiv”, deklaroi Mogerini.

Baby Boo