Modestia e kryeministrit Haradinaj, ndihmon Nexhat Dacin për ta veshur pallton

Sot i është dhënë lamtumira e fundit zëvendësministrit të Diasporës, Arian Daci,i cili humbi jetën ditën e djeshme nga një ortek i borës në Brezovicë.

Baby Boo

Para varrimit të tij nën patronatin e Kryeministrit Haradinaj në Teatrin Kombëtar u mbajt mbledhja Komemorative në nderim të jetës dhe veprës së ish-zv.ministrit të Diasporës, Arian Dacit, shkruan AlbanienShow
Familjën e Dacit, në homazhe e kanë nderuar Kryeministri Haradinaj, Presidenti Thaçi, Kryetari i Kuvendit Veseli si dhe ministra, deputetë, e shumë qytetarë.

Kur jemi tek Kryeministri Haradinaj, në fund të mbledhjes komemorative, ai bërë një gjest shumë të mirë. Haradinaj si një njeri modest ndihmoi Nexhat Dacin për ta veshur pallton.